Uživatelské recenze Swell Tech SurfSkate – Dave

Uživatelská recenze

Rozhodli jsme se oslovit naše zákazníky s prosbou o sdílení jejich zkušenosti se Swell Tech SurfSkate. Jako první se vám představí Dave v krátkém rozhovoru, kde prozradí něco málo o sobě, surfování a surfskatu.

Ve stručnosti se nám představ co děláš, jak dlouho surfuješ a jaké byly tvoje začátky?

Jmenuji se Dave, je mi 27 let a aktuálně žiju částečne na Bali, kde se mimo party, surf a skate dá i pracovat online. To s tím jak kdo dlouho surfuje je trochu závadějící, takže já to počítám raději na dny – což vychází tak na 200 dnů od roku 2010, kdy jsem byl poprvé ve Francii. Začátky, tedy proběhly tam klasicky na pěňáku a pak na plasťáku, ale co si pamatuji, tak poprvé kdy jsem si fakt “zajezdil” bylo na Sri Lance 2011.

Co tě vedlo k pořízení Swell Tech SurfSkate a jak ses rozhodoval?

První indície byla, když jsem vyzkoušel kámošův carver na pumptracku v Modřanech. Docela mě to chytlo, zvlášť to jak volné tracky imitují pohyby na surfu. Ihned jsem říkal, že bych si chtěl taky koupit nějakou desku. Kámoš  mi odvětil, že teď zkoušel surfskate a že mě to bude určitě bavit.

Doma jsem projel všechny videjka co měli na stránkách a když jsem viděl jak na tom jezdí Jamie O Brien dělá nesmyslný lay backy v bowlu, tak jsem měl jasno, že to potřebuji umět taky. Trochu jsem se cukal s cenou, ale za necelý týden jsem pořídil tu samou desku na které on jedzí ve videjku. Konkrétně J.O.B pipeline Swell Tech a musím říct, že jsem mega spokojený.

Jaké jsou tvoje zkušenosti se Swell Tech SurfSkate a proč bys ho doporučil?

Zkušenosti se Swell Tech jsou moc pozitivní strašně mě to chytlo, zejména když jsem se na tom naučil trochu jezdit. Já nikdy nejezdil na skatu a teď už po nějakých 5 měsích jsem schopnej plynule jezdit v bowlu a dropovat menší radiusy. Zároveň, když už umíte trochu surfovat – konstantně chytat vlny a jezdit, tak je surfskate skvělá průprava na naučení různých turns a cutbacků. Čas na vlnách je na progress strašně krátkej narozdíl od radiusu v bowlu. Surfskate bych tedy zejména doporučil těm, kteří nemohou aktuálně surfovat, ale chtějí mít lepší základ pro progress až surfovat budou 😉

Co bys poradil začínajícím surfařům? (ideálně jako kdyby si mohl poradit sám sobě když si začínal)

Hlavně bych asi poradil srovnat si priority a následně pokud Vám to za to stojí trávit u oceánu co nejvíc času. Všechno se špatně trénuje v rámci 3 tejdnů za rok.

Jaký je tvůj oblíbený surf spot a jaký tvůj vysněný?

Těžko říct, asi ten, kde jsou dobrý vlny a žádný lidi. Né každopádně jich mám víc, těžko říct jen jeden. Na Bali mě baví Uluwatu, to je skvělá vlna, ale crowded a pak asi Pandawa, ta je tak správně heavy. Následně Lancer’s Left v Nicaraguii je taky skvělá vlna.

Vysněný spot – to jsou spíš spoty, ale už pár let koukám na Mentawais či Maledivy, ideálně vzít loď a projet co nejvíc spotů.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.